piątek, 23 maja 2014

Co robić?

Dostałem propozycję pracy. Od września miałbym dostać etat polonisty w podstawówce, w której miałem praktyki, do której sam też chodziłem.
I nie wiem, co robić.
Bo z jednej strony, wiem, że taka szansa może się nie powtórzyć przez najbliższy czas i to jest przecież to, o czym marzyłem i co chcę robić (no, może niekoniecznie w podstawówce, ale na początek dobre i to).
Ale z drugiej strony... Co z dalszymi studiami? Studia magisterskie jeszcze bym jakoś pogodził, bo plan układamy sami, ale co z moim ukochanym drugim kierunkiem?
Pracować w szkole i studiować dwa kierunki?
Z czegoś muszę zrezygnować.
Z czego?

5 komentarzy:

 1. O wakat dla polonisty jest trudno - tą specjalnością rynek się nasycił, a szkoły są wręcz zarzucane ofertami od szukających pracy. Licz się z tym, że na następną okazję możesz długo poczekać.

  OdpowiedzUsuń
 2. hmm, a ja jednak skończyłbym studia, praca może poczekać... no chyba, że potrzebujesz pieniędzy, to wtedy praca potrzebna, ale jeśli nie jesteś aż w tak pilnej potrzebie, to jednak skończyłbym studia, bo później w pracy ciągle ważne są papierki ukończenia takich czy innych kierunków studiów...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze możesz wziąć dziekankę na rok a po roku w szkole zapytać się o możliwości dofinansowania do zaocznych, zeby skonczyc drugi kieurnek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Największy problem w tym, że tego kierunku nie można studiować zaocznie, jest tylko dziennie.

   Usuń
 4. Problem polega na tym, czy chesz koniecznie skończyć oba kierunki, czy wolisz mieć już doświadczenie w pracy ;) A prędzej czy później pracę zaczniesz, więc może warto zbliżyć się do tego momentu i zobaczyć jak to naprawdę z tym jest.

  OdpowiedzUsuń